CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel Seferihisar’da Kadınlarla Buluştu

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel Seferihisar’da Cumhuriyet Halk Partili kadınlarla kahvaltıda buluştu

 Seferihisar Belediyesi Kültür Merkezi’nde CHP Seferihisar ilçe Başkanlığı tarafından organize edilen Cumhuriyet Halk Partili kadınlarla kahvaltı ve sohbet buluşmasını gerçekleştiren İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, Seferihisar CHP İlçe Başkanı Senem Gürer Solak, Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ve eşi Fatma Yetişkin, CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Fulya Alçay, CHP Seferihisar ilçe Örgütünün her kademesinden kadın yöneticiler salonu dolduran 300 kadın ile bir araya geldi.  

CHP İl Başkanı Deniz Yücel “Bugün Seferihisar’ın çalışan üreten ailesine yaşadığı ilçeye ve kente değer katan kıymetli kadınları ile bir aradayız. Belediye Başkanımız Seferihisar ilçe başkanımız, ilçe örgütümüz, kadın kollarımız ve gençlik kollarımız aramızda, sivil toplum örgütlerimizin değerli başkanları aramızda ve en önemlisi ailemizden sonra bizi -hayta hazırlayan öğretmenlerimiz aramızda. Ülkemiz birçok sorunla boğuşuyor en başka ekonomik kriz, işsizlik hayat pahalılığı, hayat insanlara adil davranmıyor işte o adetlezsiği giderecek olan sosyal devlet, Cumhuriyet Halk Partisi iktidara geldiğinde hayata geçireceği aile destekleri sigortası gelir dağılımındaki adaletsizliği gidermeye yönelik kadının aile hayatındaki ekonomik alanda ikinci plana atılmasını engellemeye yönelik bir proje. Bir haneye asgari ücretten az para giriyorsa bu eve destek yapılacak, ama kime sadece kadına yapılacak, Ailenin ckip çevrilmesini yapacak kadın. ülkemizde çok sayıda sorun var, biz kadın güçlü olsun istiyoruz, kadın örgütlensin istiyoruz” dedi.    

CHP Seferihisar İlçe Başkanı Senem Gürer Solak “Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında tek yürek olup geleceğin aydınlık ve ferah dolu günlerini düşleyerek güneşin bereketli sofrasını hep birlikte paylaşıyor olmaktan son derece mutluluk duymaktayım. Davetimize icabet ederek bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.     Halkımızın desteğiyle, halkın iktidarını kurmaya çok yakın olduğumuz bu dönemde, Cumhuriyet Halk Partisi Seferihisar İlçe Örgütü olarak hemşerilerimizle her fırsatta bir araya gelmek, partimizin politikalarını halkımızla paylaşmak, aynı zamanda onların da sesine kulak vermek için çalışmalarımızı yoğun bir şekilde gerçekleştirmeye devam ediyoruz. İlçemiz genelinde hemen hemen her gün farklı alanlarda saha çalışmaları gerçekleştiriyor ve çalmadık kapı bırakmıyoruz. Bir yandan da kadın dostlarımızla bir araya geliyor ve partimizin aile destek sigortasını ve kadın politikalarını kendilerine anlatıyoruz. Parti olarak hedefimiz, hiçbir vatandaşımızın o kurumdan, bu kuruma savrulmadığı,çaresiz kalmadığı, herkesin hane tipine ve özel durumuna göre Aile Destekleri Sigortası ile korunduğu yepyeni bir vizyonu hayata geçirmektir. Şu anda devleti yönetenler yoksulluğu bitirmek değil, ne yazık ki yoksulluğu oy uğruna yönetmek niyetindeler. Yoksul vatandaşlarımıza yardım etmek sosyal devlet anlayışının asli görevidir. Biz, Aile Destekleri Sigortası ile vatandaşa hakkını teslim edecek ve ülkemizde yoksulluğu bitireceğiz. Partimizin, sosyal adaleti ön plana çıkardığı bir devlet anlayışıyla, hep birlikte aydınlık yarınlara ulaşmamız inanın çok yakındır. Emin adımlarla halkın iktidarını kurmaya ilerlediği şu günlerde, tüm kadın arkadaşlarımı safları sıklaştırmaya, omuz omuza verip halkımızın ve anneler olarak evlatlarımızın geleceği için çok ama çok çalışmaya, mücadeleyi yükseltmeye ve sesimizi daha da gür çıkarmaya, partimize destek vermeye davet ediyorum. Gelmekte olan çok güçlü geliyor, durdurulamaz, çünkü biz hep birlikteyiz ve çok güçlüyüz.
Bugün ayrıca aramızda Seferihisar’ımızda uzun yıllar görev yapmış birbirinden değerli öğretmenlerimiz de bulunuyor. Kendilerinin bizler üzerimizdeki emekleri çok büyük. Bu ülkeyi aydınlatan, cumhuriyetimiz için fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller yetiştiren, bulunduğu her yerde etrafına ışık saçan eğitim ordusunun yılmaz neferleri, değerli öğretmenlerimiz hakkınız ödenmez. Sizlere saygımız da sevgimiz de sonsuz. Her doğan günün sizlere sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyor, şimdiden 24 Kasım Öğretmenler gününüz kutluyorum” dedi. 

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ” Sabaha sizlerle başlamak gerçekten günümüzü aydınlattı. Hava belki fırtınalı ama burada bahar havası var gibi. Bugün bizimle olan İzmir milletvekilimiz sayın Deniz Yücel hoş geldiniz. Dünyada gelişmiş ülkelerin koşulsuz şartsız kabul ettikleri bir gerçek var. O da Kadınların erkeklerle eşit olması. Kadınların bağımsız güçlü bireyler olup, her alanda özgürce var olmaları. Atatürk cumhuriyet devrimleri  ile aslında Türk kadınının hak ettiği değeri gördüğü sağlamaya çalıştı. Fakat üzülerek kabul etmek zorundayız, hâla tam anlamıyla bir kadın erkek eşitliği sağlanamadı. Bunun sebebi bir yanda kadınların bağımsız ve güçlü bireyler olması gerektiğini tartışırken, diğer yanda kadın cinayetleri, kadına yönelik şiddet gibi çağ dışı sorunlar ile mücadele etmek zorunda olmak. 25 Kasım Dünya Kadına Karşı şiddet ile mücadele günü yaklaşırken daha derinden hissediyoruz. Bu salona baktığımda üretimde, eğitimde, siyasette kısacası hayatın her alanında olan kadınlar görüyorum. Hatta aramızda ilkleri başaran kadınlar var. Kadınların başarıları emin olun yalnızca kadınlara değil, çağdaş bir ülkede yaşamak isteyen herkes için ilham oluyor. Aramızda çok değerli öğretmenlerimiz var. 24 Kasım Öğretmenler gününüz kutlu olsun. Aydınlık yarınlar için verdiğiniz emek, emin olun karşılığını bulacaktır. Bugün burada bizimle olan herkese teşekkür ederim. Bir özel teşekkürü de İlçe Başkanımız Senem Gürer Solak nezdinde, köy köy, mahalle mahalle kadınlar ile çalışmalar yapan Cumhuriyet Halk partisi Seferihisar İlçe Başkanlığı’na etmek istiyorum. Emeğinize sağlık” dedi.

15.jpg 13.jpg 11.jpg 12.jpg 14.jpg 9.jpg 8.jpg 7.jpg 6.jpg 1cb0bf026e41986d4.jpg 293ea5e5f30686c87.jpg 5.jpg 16.jpg 3.jpg 4.jpg

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.